Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Tony

NEWTON Z ÚPLŇKU

TONY, Toníček, Toňas, ... 

* 24. 8. 2005

Whippet (WH)

matka: Imagine z Úplňku 

otec: Courthil Coat of Arms

 

15. 5. 2011  Springduodanube MVP Bratislava - třída otevřená - V2, res. CAC

Skoro 6 let, pěkný typ, dobrá horní linie, správná hlava, pěkná lebka, čelist, správné ucho, pěkné oko, správný skus, krk správný dlouhý, silný předek, správná horní linie. Pohyb by měl být více harmonický, vybalancovanější.

20. 8. 2006  Mezinárodní výstava psů Bratislava - třída mladých - V3

Velmi pěkný pes, pěkný typ, pěkné tmavé oči, výborný krk, výborný hrudník, býborná horní linie, velmi dobrý pohyb, výborný ocas.

17. 6. 2006  Speciální výstava chrtů Konopiště - třída mladých - V4

Nine months. Very nice head and expression. Excellent neck. Well developed for its age. Nice bones and angulations. Moving well. Excellent temperament.

  

Toníček k nám přišel jako úplně první pejsek. Byl to velký sen mého syna a vlastně i můj. David si moc přál pejska a tak mručel, sliboval, až jsem podlehla a začala pátrat po pejskovi vhodném do paneláku, přitom sportovním a společenském, vhodném pro alergiky a bezúdržbovém, aby se o něj tehdy 8letý syn mohl starat. Výsledkem pátrání bylo plemeno Vipet. Pak už šlo vše velice rychle, shodou náhod jsme objevili 6měsíční štěňátko, které čekalo na páníčky. Do 10. patra paneláku ideální řešení, vyhnuli jsme se loužičkám doma a cestou ve výtahu. David se opravdu staral, ráno chodil venčit před školou, přestal chodit do družiny a hned po škole upaloval domů za Toníčkem. Bez toho by to opravdu nešlo.

Z Toníčka vyrost pohodový pejsek, který je doma nepřekonatelným povalečem a venku úžasným sportovcem. Do paneláku to  byla opravdu vynikající volba. Vodítko se používalo zřídka. Po přestěhování na venkov jsem však narazili na problém v podobě zajíců. Taky už to bez vodítka nejde. Jinak je Tony celkem poslušný, ale jak zmerčí zajíčka, upadne do transu a neumí si pomoci.

Tony miluje běhání, svoji rodinu, všechny děti (čím menší, tím lepší) a hlavně jídlo. Ostatní pejsky až tak moc nepotřebuje. Když je klid, tak si jich většinou nevšímá. Bohužel s přibývajícím věkem má potřebu řešit cizí problémy a s vervou se vrhá vyřešit spory jiných psů. Moc se nezajímá o to, jak jsou velcí, a tak mu začínají přibývat šrámy.  S přestěhováním na venkov se z našeho "nehlídacího" vipeta stal ostražitý hlídač. Začal hlídat nejen dům, ale i rodinu, a to kdekoliv.  Tak ho teď musíme mít trochu víc pod dozorem, ale jinak je to super pes. 

TOPlist